DFS Pramienok 2016 dsc_0411 dsc_0425dsc_0332

Pramienkáči majú za sebou krásne leto, ktoré najmä vo svojom úvode bolo poriadne rušné. od 30.6. do 4. 7.2016 naši Pramienkáči a ich rodiny hostili deti z partnerského súboru Pramienok zo selenče- srbská Vojvodina.

program pobytu detí bol bohatý a každý deň naplnený zaujímavým programom, ktorý bol nie len o tanci a speve, ale aj o spoznávaní nášho regiónu Liptov. V tom istom čase sa naše deti zúčastnili aj 62. ročníka FF Východná, kde účinkovali v dvoch programoch- v sobotnom programe detských súborov, ktorý bol venovaný pani Mázorovej, s názvom Mati, moja mati a v sobotu neskoro večer dievčatá účinkovali v programe Krása nevídaná. Pramienkáči napriek náročným skúškam a časovému plánu zvládli svoje vystúpenia veľmi dobre a na najväčšom folklórnom festivale na Slovensku urobili dobré meno nášmu kolektívu.

V prvý júlový víkend sa deti spolu s kamarátmi zo Selenče zúčastnili aj festivalu v Štrbe, kde v spoločnom hodinovom programe vystúpili pred množstvom nadšených divákov.

Začiatkom augusta sme účinkovali na obecných oslavách v obci Prosiek. Aj keď počasie vyhnalo program do kultúrneho domu, deti ukázali svoje umenie a v spoločnej škole tanca naučili detské hry a tance aj divákov a návštevníkov.

V závere augusta sa naše muzikantky Majka, Paulínka a Kristínka zúčastnili na tvorivých dielňach pre malých muzikantov, ktoré viedol Miloš Bobáň. Za 5 dní nacvičili pásmo piesní z Važca a odprezentovali ho spolu s ostatnými účastníkmi dielní na festivale Pod skalkou v Ploštíne. V Ploštíne sa Pramienkáči odprezentovali 20 minútovým programom a spolu s predstaviteľmi mesta položili vence na pamätník SNP.

Všetkým rodičom a deťom ďakujeme, že prispôsobili svoje rodinné plány aj plánom súboru a vďaka tomu sa mohla naša celoročná práca prezentovať tam, kde patrí- na javiskách folklórnych festivalov a podujatí.

ďakujeme a tešíme sa nový školský rok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*
Website